Montel Intergalactic

on kolmen kokeneen koodarin perustama dataintensiivisiä sovelluksia kehittävä yhtiö, jonka tavoitteena on tuottaa menestystä ja onnellisuutta sekä asiakkailleen että työntekijöilleen.

Itseohjautuva työnteko paikasta ja ajasta riippumatta, perustellusti valitut tehokkaimmat työkalut ja tiivis asiakaskontakti ovat toimintamme kulmakiviä.

Montel-projektit

Takuulaadukasta tekemistä suunnittelupöydältä valmiiksi tuotteeksi.

Hyvin organisoitu, sujuva ja aikatauluissa pysyvä työprosessi. Ei turhaa säätöä, eikä aloittelijoiden virheitä. Koska emme ole aloittelijoita.

Bisneslähtöinen suunnittelu

Palvelusuunnittelusta rautalankoihin ja visuaaliseen ilmeeseen.

Huipputason ohjelmistotuotanto

Frontend-kehittämisestä Python API-toteutuksiin, PostgreSQL-klustereista Cloud DevOpsiin.

Tiivis asiakaskontakti

Pitkäaikaiset asiakassuhteet ja henkilökohtainen palvelu.

Montelcare

jätä DevOps-huolesi meille.

Haluaisitko keskittyä uusien ominaisuuksien luomiseen ja kasvuhakkerointiin, vai selvittelemään SaaS-pulmia, jotka me selvitimme jo aikaa sitten?

Jos serveri-infrastruktuurin kehitys, takuuvarmojen turvakäytäntöjen luominen ja 24/7 järjestelmävalvonta eivät ole yrityksesi ydintoimintaa, kannattaa ne ulkoistaa. Vaikkapa meille.

Vakaan skaalautuvan infrastruktuurin

luomisessa ei ole niinkään kyse luovuudesta, vaan kovalla työllä kerätystä osaamisesta.

Huolella testaamamme turvallisuuskäytännöt, jatkuva integraatio sekä huolellinen järjestelmän ylläpito ja valvonta ovat huolenpitomme peruspilarit. Otamme siipiemme suojaan tärkeimmät palvelunne ja tuunaamme ne kuntoon. Takuuhuolenpitoa yhdessä palvelupaketissa.

Meidän tekijätiimi

on varustettu vuosikymmenten aikana kerätyllä kokemuksella. Olemme olleet luomassa kansainvälisiä start-uppeja, auttaneet suuryrityksiä ja vaikuttaneet kaiken kokoisissa tiimeissä.

Tommi Raivio
tommi@montel.fi
Jussi Sarkkinen
jussi@montel.fi
Lauri Kainulainen
lauri@montel.fi
Jukka Välimaa
jukka@montel.fi
Ari Flinkman
af@montel.fi
Elina Harju
elina@montel.fi
Oskari Peltonen
oskari@montel.fi
Mikko Tuominen
tuba@montel.fi
Santtu Lintervo
santtu@montel.fi
Mikko Ahonen
mikko@montel.fi
Pekka Lampila
pekka@montel.fi
Ville Pouhula
ville@montel.fi
Teemu Sundell
tsundell@montel.fi
Anna-Maria "Ansku" Rusi
ansku@montel.fi
Erno Palonheimo
esp@montel.fi
Lewis Jackson
lewis@montel.fi
Tommi Kaikkonen
kaikkonen@montel.fi
Toni Röyhy
toni@montel.fi
Libana Dzino
libana@montel.fi

Työmme

Asiakkaisiimme lukeutuu mm. menestyksekkäitä kansainvälisiä startupeja, myynnin ja markkinoinnin huippuorganisaatioita ja terveydenhuollon edelläkävijäyrityksiä.

Juteltaisiinko!

Klikkaa oikean alakulman viestinappulaa, niin viestitellään. Vastaamme mielellämme myös maileihin ja puheluihin.

Emoaluksemme viihtyisät toimitilat sijaitsevat historiallisessa Fennia-talossa Helsingin ydinkeskustassa.

MYYNNIT

Mikko "Tuba" Tuominen / Head of Sales

MUUT TIEDUSTELUT

Lauri Kainulainen / CTO

Montel Intergalactic Oy.
Mikonkatu 17 A, 00100 Helsinki, Finland.
VAT ID FI27843577.

Instagram
Message Us