Montel

Montel Intergalactic

on kolmen kokeneen koodarin perustama dataintensiivisiä sovelluksia kehittävä yhtiö,
jonka tavoitteena on tuottaa menestystä ja onnellisuutta
sekä asiakkailleen että työntekijöilleen.

Bisneslähtöinen suunnittelu

Palvelusuunnittelusta rautalankoihin ja
visuaaliseen ilmeeseen.

Raudanluja ohjelmistotuotanto

Frontend-kehittämisestä Python API-toteutuksiin,
PostgreSQL-klustereista Cloud DevOpsiin.

Tiivis asiakaskontakti

Pitkäaikaiset asiakassuhteet ja henkilökohtainen palvelu.

Liiketoiminnan ydinjärjestelmien huolenpito

Ylläpidon ja kehitystyön skaalaaminen liiketoimintatarpeiden kasvaessa.

Työmme

Asiakkaisiimme lukeutuu mm. menestyksekkäitä kansainvälisiä startupeja, myynnin ja markkinoinnin huippuorganisaatioita ja terveydenhuollon edelläkävijäyrityksiä.

Olemme myös Helsingin kaupungin avoimen lähdekoodin ohjelmistokehityksen puitesopimustoimittaja.

Tiimi

Tommi Raivio
tommi@montel.fi
Jussi Sarkkinen
jussi@montel.fi
Lauri Kainulainen
lauri@montel.fi
Jukka Välimaa
jukka@montel.fi
Tommi Kaikkonen
kaikkonen@montel.fi
Juha "Sumppi" Kaunisto
sumppi@montel.fi
Ari Flinkman
af@montel.fi
Elina Harju
elina@montel.fi
Oskari Peltonen
oskari@montel.fi

Yhteydenotto

Soita meille tai pistä meiliä!

Viihtyisät toimitilamme sijaitsevat historiallisessa Fennia-talossa Helsingin ydinkeskustassa.

Montel Intergalactic Oy.
Mikonkatu 17 A, 00100 Helsinki, Finland.
VAT ID FI27843577.

Instagram

Message Us